KERJ:n kenttäratsastuskilpailut 22.02.2015!

Yleistä

- Kilpailut järjestetään Taikakuun Kartanossa
- Järjestävä seura VIRKE (#242)
- Kilpailupäivänä on 22.02.2015 / VIP 15.02.2015
- Kilpailujen vastuuhenkilönä toimii alhippa (VRL-00064)
- Osallistujia ei oteta ennenkuin kutsu löytyy Virtuaalisen Ratsastajainliiton kilpailukalenterista (Kenttäratsastusjaos)!

Rajoitukset

- 1 luokka / kerran luokka / kutsu / ratsu
- 5 ratsua / luokka / kutsu / ratsastaja
- 50 osallistujaa / luokka (pidetään vaikka siinä olisi vain yksi ratsukko)
- VRL-tunnus pakollinen + seuraan kuuluminen suositeltavaa
- VH-tunnus vapaaehtoinen
- Kilpailut avoimet kaikille, noudata luokkakohtaisia rajoituksia!
-- Suomen(pien)hevoset saavat osallistua CIC1-tasolle saakka.
-- Ponit (säkä 148cm tai alle rotuun katsomatta, lukuunottamatta sph) saavat osallistua CIC2-tasolle saakka.
- Tulokset arvotaan puolueettomasti (lyhyt arvonta)!

Osallistuminen

- Osallistumisviesti lähetetään osoitteeseen alhippa@poista.gmail.com
- Osallistumisviesti tulee otsikoida Taikakuu KERJ (osallistut samalla viestillä kutsuihin 051-060!)
- Osallistumismuotona tulee käyttää: luokka (rivinvaihto) ratsastaja (VRL-00000) - hevonen VH-000000
- Samaan luokkaan osallistuvat saman luokkaotsikon alle
- Älä lisää osallistumiseesi mitään tageja!
Väärin ilmoittautuneet hylätään armotta!

Luokat

1. Harrasteluokka (avoin) 50/50
2. Tutustumisluokka (avoin) 50/50
3. Helppo (avoin) 50/50
4. CIC1 (avoin) 50/50
5. CIC2 (avoin) 50/50
6. CIC3 (hevosille) 50/50

Osallistujat / Tulokset:

Luokka 1, Harrasteluokka 50/50
1. Veera R. (VRL-10735) - Enna Darla
2. ksuvi (VRL-06542) - Vaapukan Kehruu VH15-018-0184
3. Emmu (VRL-08154) - Mister Haddock VH15-027-0033
4. Milja (VRL-00692) - Asteroidi VH14-018-0710
5. vrieng. (VRL-06263) - Subwoofer DAT VH13-035-0135
6. alhippa (VRL-00064) - Taikakuun Matami VH15-018-0074
7. Lissu T. (VRL-12701) - Väkisinmakuupussi
8. Veera R. (VRL-10735) - Grindeldore
9. Veera R. (VRL-10735) - Emmanuel SWE
10. Milja (VRL-00692) - Hookin Ninni VH14-018-0882
11. tvisha (VRL-01671) - Ulpusenni VH14-018-1318
12. Susi (VRL-00465) - Muiston Pirumieli VH15-018-0021
13. Susi (VRL-00465) - Tyrskyn Ellinoora VH13-018-0853
14. Gona (VRL-13854) - Hengenvaaran Meriheinä
15. Sani (VRL-10954) - Pärren Justiina
16. Emmu (VRL-08154) - Mundhill King Arthur
17. tvisha (VRL-01671) - Himalaja VH14-018-1316
18. Veera R. (VRL-10735) - Olge II
19. alhippa (VRL-00064) - Leimulintu VH14-018-1323
20. Pierre (VRL-10531) - Staccato VH14-057-0098
21. Veera R. (VRL-10735) - Sniffles and Snookums
22. Milja (VRL-00692) - Mörkövaaran Jaarli VH14-018-0873
23. Lissu T. (VRL-12701) - Hämyhalla
24. tvisha (VRL-01671) - Viisikon Kesätuuli VH15-018-0194
25. ksuvi (VRL-06542) - Fiktion Jylhä VH11-018-1516
26. alhippa (VRL-00064) - Sylvin Unipossu VH14-018-1739
27. Pierre (VRL-10531) - Mörkövaaran Vennikko VH14-018-1413
28. Cee (VRL-01288) - Nazra ox VH14-003-0343
29. alhippa (VRL-00064) - Taikakuun Liekko VH14-018-1815
30. Lissu T. (VRL-12701) - Lounatuuli
31. Emmu (VRL-08154) - Rodhouse Red Dream
32. Pierre (VRL-10531) - Chiana Brii VH15-063-0003
33. alhippa (VRL-00064) - Taikakuun Halo VH14-018-1814
34. Milja (VRL-00692) - Taikakuun Pikku-Wuokko VH14-018-1676
35. tvisha (VRL-01671) - Kahvi-Tus VH14-018-1752
36. Cee (VRL-01288) - Ibn Nasir ox VH11-003-0631
37. vrieng. (VRL-06263) - Aidan Sheena VH13-035-0029
38. Gona (VRL-13854) - Miami Vice Arr
39. yaren (VRL-04468) - Polanów z Trze VH14-003-0312
40. Emmu (VRL-08154) - Marydenes Hilary
41. tvisha (VRL-01671) - Riihi-Leija VH14-018-1454
42. Ireth (VRL-03777) - Metsälammen Enkelimieli
43. Lissu T. (VRL-12701) - Petkele
44. Pierre (VRL-10531) - Kadotettu Jessiina VH14-018-0658
45. Milja (VRL-00692) - Fridan Maitokahvi VH14-018-1207
46. vrieng. (VRL-06263) - Hour Of Jaime PA VH14-029-0624
47. Lissu T. (VRL-12701) - Tuonenlohtu
48. Axel (VRL-13550) - Hittibiisi VH13-018-0172
49. ksuvi (VRL-06542) - Aidan Spiky Lemon VH15-035-0053
50. Pierre (VRL-10531) - Mäkisuon Ansa VH15-018-0071

Luokka 2, Tutustumisluokka 50/50
1. Lissu T. (VRL-12701) - Myrkynkylväjä
2. tvisha (VRL-01671) - Mörkövaaran Kaarla VH14-018-1753
3. Lashrael (VRL-12379) - Mildrithmere
4. alhippa (VRL-00064) - Viehättävän Leonidi VH14-018-0113
5. kuristaja (VRL-04374) - Hetken Mustamaija VH15-018-0090
6. tvisha (VRL-01671) - Ventoksen Kangerrus VH14-018-1343
7. Lissu T. (VRL-12701) - Leskenlempi
8. alhippa (VRL-00064) - Taikakuun Riekko VH14-018-2040
9. Ireth (VRL-03777) - Viisikon Polanne VH15-018-0066
10. alhippa (VRL-00064) - Taikakuun Rytmikäs Reuhaaja VH14-018-1839
11. Jannica (VRL-04799) - P.P. Sonwite VH11-035-0162
12. Emmi (VRL-12192) - Vipertooth PB VH15-031-0038
13. Emmi (VRL-12192) - Adelante F VH15-031-0043
14. Jannica (VRL-04799) - De Coon VH11-011-0266
15. Lissu T. (VRL-12701) - Viehättävän Polkkaaja
16. Susi (VRL-00465) - UK Ympäripyöreä
17. Susi (VRL-00465) - Armoton Zumbaaja UK VH14-018-0779
18. Emmi (VRL-12192) - Conartist SSA VH15-031-0025
19. Pierre (VRL-10531) - Feigens Scota VH14-061-0136
20. Emmi (VRL-12192) - Little Hannibal SSA VH15-031-0033
21. alhippa (VRL-00064) - Joogin Ailanto VH14-018-0826
22. Pierre (VRL-10531) - Yard's Lime VH14-057-0096
23. kuristaja (VRL-04374) - Sylvin Känkkäränkkä
24. alhippa (VRL-00064) - Taikakuun Aulis VH14-018-1598
25. Cee (VRL-01288) - Taikakuun Ruska VH14-018-1909
26. Jannica (VRL-04799) - Criallt Einion VH13-026-0161
27. Cannabia (VRL-00033) - Sommarnattens Lejonhjärtä VH14-028-0035
28. tvisha (VRL-01671) - Ventoksen Lena VH14-018-1455
29. Ireth (VRL-03777) - Viisikon Onnenpäivä VH13-018-1283
30. Cannabia (VRL-00033) - Monster B VH11-028-0208
31. Cannabia (VRL-00033) - Carentoir's Jondalar VH14-028-0151
32. tvisha (VRL-01671) - Helmililja VH14-018-1375
33. Tiikeri (VRL-10741) - Astan Hiljaisuus
34. Pierre (VRL-10531) - Mörkövaaran Nuokkulilja VH14-018-1251
35. Milja (VRL-00692) - Koistilan Lieska VH14-018-0709
36. Cee (VRL-01288) - Karafa ox VH14-003-0341
37. Cannabia (VRL-00033) - Damian B VH12-028-0175
38. Pierre (VRL-10531) - Fiktion Pekuri VH13-018-0696
39. Lissu T. (VRL-12701) - Ruutiterrori
40. Cee (VRL-01288) - Kärmeniemen Valedro VH14-018-0774
41. Cee (VRL-01288) - Kamira ox VH14-003-0342
42. Anniina N. (VRL-09182) - Ventoksen Ranttali VH14-018-0875
43. Lissu T. (VRL-12701) - Kummas-Tus
44. Cannabia (VRL-00033) - Da-Kai B VH11-028-0209
45. Ireth (VRL-03777) - Mihkel Koit VH12-093-0008
46. Milja (VRL-00692) - Fiktion Velmeri VH14-018-0495
47. Pierre (VRL-10531) - Reposaaren Sihinä VH14-018-0752
48. Susi (VRL-00465) - Armoton Kurvaaja UK VH14-018-0778
49. Lashrael (VRL-12379) - Gisilmere
50. tvisha (VRL-01671) - Pirunkorven Siiderisissi VH14-018-1750

Luokka 3, Helppo 50/50
1. Ronya (VRL-06725) - Instant Nirvana
2. Ireth (VRL-03777) - Ventoksen Ripaus
3. Susi (VRL-00465) - Muiston Hattutemppu VH15-018-0023
4. Pierre (VRL-10531) - Petäjän Peeta
5. Susi (VRL-00465) - Muiston Sikermä VH15-018-0020
6. alhippa (VRL-00064) - Pirunkorven Virvatuli VH14-018-0114
7. yaren (VRL-04468) - Ventoksen Räyhähenki VH04-018-8303
8. Milja (VRL-00692) - Ventoksen Seili VH14-018-1674
9. Lashrael (VRL-12379) - Tarcil VH14-001-0148
10. alhippa (VRL-00064) - Charol al Sharifa VH14-003-0201
11. Emmu (VRL-08154) - Dawnbrook Winter Soldier
12. kuristaja (VRL-04374) - Alaska VH11-142-0001
13. Susi (VRL-00465) - Sylvin Hellyydenkipeys VH14-018-1990
14. Pierre (VRL-10531) - Huikauhia VH14-018-1730
15. Emmu (VRL-08154) - Viktor Krum VH12-027-0168
16. lottis (VRL-13831) - Tinky-Winky VH15-027-0009
17. alhippa (VRL-00064) - Taikakuun Villimpi VH14-018-0736
18. Susi (VRL-00465) - Muiston Kotkansiipi VH13-018-1003
19. Julle (VRL-12892) - Mehu-Maija VH14-018-0870
20. Ireth (VRL-03777) - Viisikon Pohjoistuuli VH06-018-7667
21. Lashrael (VRL-12379) - Yetune VH14-001-0146
22. Pierre (VRL-10531) - Tuulenpesän Tuima VH15-018-0072
23. Susi (VRL-00465) - Tiilikan Perhosten Yö VH14-018-0908
24. Ireth (VRL-03777) - Kärmeniemen Mestarivaras VH13-018-0862
25. Emmu (VRL-08154) - Mayapple VH14-027-0309
26. lottis (VRL-13831) - Mio Brutus TH VH13-027-0244
27. Pierre (VRL-10531) - Pärren Sirinä VH14-018-1966
28. Emmi (VRL-12192) - Wendelé SSA VH15-031-0020
29. Oona (VRL-11983) - Tiilikan Perhosten Yö VH14-018-0908
30. lottis (VRL-13831) - Ashford Merrietta VH14-027-0330
31. alhippa (VRL-00064) - Talventamppaaja VH14-018-0123
32. lottis (VRL-13831) - Hurmoksen Hekuma VH14-018-1876
33. Ireth (VRL-03777) - Viisikon Lounatuuli VH06-018-9693
34. kuristaja (VRL-04374) - Einfrieren VH14-011-0357
35. Emmu (VRL-08154) - Untuvapilven Arwen VH14-027-0305
36. alhippa (VRL-00064) - Taikakuun Nelmi VH14-018-0609
37. Pierre (VRL-10531) - Vaniman Sapliini VH14-018-1729
38. Lashrael (VRL-12379) - DD Ylgamak Burgut VH11-001-0015
39. Emmu (VRL-08154) - Jefton's Yashmin
40. Ronya (VRL-06725) - Fichia v.d. Rasco
41. Lashrael (VRL-12379) - Ysgyn VH14-001-0147
42. Julle (VRL-12892) - Darkness in Shadows VH14-027-0075
43. Oona (VRL-11983) - Muiston Kotkansiipi VH13-018-1003
44. Mila (VRL-11936) - Mörkövaaran Vappukaappari VH14-018-1344
45. Anniina N. (VRL-09182) - Mörkövaaran Tulisielu VH14-018-1521
46. yaren (VRL-04468) - Ventoksen Kuuristi VH14-018-1645
47. lottis (VRL-13831) - Untuvapilven Yuletide VH15-027-0011
48. Lashrael (VRL-12379) - Azario VH13-001-0134
49. Oona (VRL-11983) - Taikakuun Kuukkeli
50. Ronya (VRL-06725) - Cawebury Rhianna VH14-029-0444

Luokka 4, CIC1 50/50
1. Cery (VRL-02116) - Aidan Honeytale
2. Julle (VRL-12892) - Let Her Go in Shadows VH13-027-0258
3. Ireth (VRL-03777) - AGH Tuulenpuuska VH02-018-0913
4. Oona (VRL-11983) - Suudelma VH14-018-1056
5. Ireth (VRL-03777) - Viisikon Paha Suustaan
6. kuristaja (VRL-04374) - No Man's Land CTB
7. Zael (VRL-13888) - Primrose
8. kuristaja (VRL-04374) - Välskäri VH14-018-1892
9. Oona (VRL-11983) - Taikakuun Ristiseiska VH14-018-2023
10. Axel (VRL-13550) - Nivå VH14-018-0884
11. Susi (VRL-00465) - Lilliina S VH15-018-0025
12. alhippa (VRL-00064) - Taikakuun Raamikas Rymyäjä VH13-018-1016
13. HM (VRL-00096) - Rätvänän Huihai
14. Lashrael (VRL-12379) - Hanrel VH13-001-0135
15. Axel (VRL-13550) - Murikka-Myrsky VH14-018-1735
16. HM (VRL-00096) - Rommi Rami
17. Sani (VRL-10954) - Touchdown xx VH14-006-0486
18. Lashrael (VRL-12379) - Gurban VH14-001-0145
19. Lashrael (VRL-12379) - Hehruna VH13-001-0136
20. lottis (VRL-13831) - Funfair’s Lysander VH14-027-0366
21. Oona (VRL-11983) - Kärmeniemen Elmeri
22. Ireth (VRL-03777) - BT Myötätuuli VH04-018-5996
23. Oona (VRL-11983) - Oldenhill's Cici
24. Zael (VRL-13888) - Liusaidh
25. alhippa (VRL-00064) - Taikakuun Opetus VH14-018-0720
26. Julle (VRL-12892) - Niiskuneiti VH13-018-0919
27. Ireth (VRL-03777) - Mörkövaaran Hallariina VH04-018-3560
28. kuristaja (VRL-04374) - Enjoyment BAW VH12-237-0011
29. Zael (VRL-13888) - Argon X
30. Ireth (VRL-03777) - BT Vastatuuli VH04-018-5997
31. kuristaja (VRL-04374) - Avril 51 VH14-237-0001
32. Susi (VRL-00465) - Kuuralehdon Nukkumaija VH14-018-1224
33. Tiikeri (VRL-10741) - Hulivein Kontrolloija
34. Julle (VRL-12892) - Luxus Rubiini VH14-018-0321
35. Sani (VRL-10954) - Ultimo Bacio VH14-141-0030
36. Sani (VRL-10954) - II Principe Oscuro VH14-141-0029
37. Cery (VRL-02116) - Cabarnagh Artagnan VH14-035-0175
38. Axel (VRL-13550) - Leidi Lyylia VH14-018-1737
39. alhippa (VRL-00064) - Taikakuun Eloisuus VH13-018-1215
40. Susi (VRL-00465) - Muiston Ilomieli VH13-018-0816
41. Lashrael (VRL-12379) - Sarch VH14-001-0149
42. Axel (VRL-13550) - Ryövärin Morrison VH14-018-1042
43. Susi (VRL-00465) - Muiston Korskea VH13-018-0810
44. Cery (VRL-02116) - Aidan Jade VH14-035-0231
45. Sani (VRL-10954) - Aignéis
46. Susi (VRL-00465) - Tuiskun Tumpelo VH15-018-0043
47. Mila (VRL-11936) - Petäjän Huithapeli VH14-018-1996
48. Sani (VRL-10954) - Teerivaaran Taskupokeri VH15-018-0007
49. kuristaja (VRL-04374) - Devushka Yemn VH15-039-0005
50. Lashrael (VRL-12379) - Arochmere

Luokka 5, CIC2 50/50
1. Inna (VRL-05322) - Nanaria EST VH15-254-0001
2. Jannica (VRL-04799) - Hopearinteen Valor VH11-057-0061
3. Lashrael (VRL-12379) - Little Dreamer VH15-044-0005
4. Sani (VRL-10954) - Régi Zazz VH14-070-0005
5. Tiikeri (VRL-10741) - Windwalker Hexen
6. Julle (VRL-12892) - Oldsfell's Just a Dream VH14-029-0179
7. Zael (VRL-13888) - Fedyenka
8. Lashrael (VRL-12379) - Rodlam VH14-001-0144
9. Ronya (VRL-06725) - Corbon v.d. Rasco VH14-029-0465
10. Ireth (VRL-03777) - Estetica VH11-153-0004
11. Sani (VRL-10954) - Trze Liliya VH14-123-0006
12. Sani (VRL-10954) - Alfonze VH14-141-0018
13. Zael (VRL-13888) - Zakhvat
14. Jannica (VRL-04799) - A.D. Ocean Diamond VH11-024-0104
15. Hamzi (VRL-02163) – BothAnd WAS VH12-012-0004
16. Cee (VRL-01288) - Ce's Berlinea VH14-039-0021
17. Ronya (VRL-06725) - Roderica v.d. Rasco VH14-029-0467
18. alhippa (VRL-00064) - Fifth Too Good To Be VH14-029-0011
19. Jannica (VRL-04799) - Hopearinteen Magic Nute VH11-053-0132
20. Zael (VRL-13888) - Marinochka
21. Jannica (VRL-04799) - Captain Canada in Wolf's Lands VH13-006-0035
22. Lashrael (VRL-12379) - Rallying Cry
23. kuristaja (VRL-04374) - Cefrorene Teufel DLHS VH14-011-0442
24. Pierre (VRL-10531) - Calinza Prime VH14-021-0433
25. Cee (VRL-01288) - Shaking Bad x VH14-034-0060
26. HM (VRL-00096) - Shatter X
27. Zael (VRL-13888) - Nadenka
28. Ronya (VRL-06725) - Corwin v.d. Rasco
29. Pierre (VRL-10531) - Blue Waiting Game VH14-031-1012
30. HM (VRL-00096) - Capercaillie BG
31. Hamzi (VRL-02163) – ML Shern VH15-031-0002
32. Zael (VRL-13888) - Krzesimir
33. Pierre (VRL-10531) - Leave No Trace VH14-021-0299
34. kuristaja (VRL-04374) - Raznya Yemn VH15-039-0004
35. Amanda (VRL-10878) - Breezy Filippe VH13-029-0379
36. Pierre (VRL-10531) - Koparion VH14-021-0504
37. Julle (VRL-12892) - Prince London VH13-033-0035
38. Ireth (VRL-03777) - Espinette VH15-153-0001
39. Pierre (VRL-10531) - Crayon Perfectaway VH14-031-0805
40. Ronya (VRL-06725) - Felicia v.d. Rasco
41. Lashrael (VRL-12379) - DD Gongur Jady VH11-001-0023
42. Lashrael (VRL-12379) - Promise Fulfilled
43. Sani (VRL-10954) - Affascinante VH03-099-9281
44. Ronya (VRL-06725) - Aldwin v.d. Rasco
45. Cee (VRL-01288) - Ce's Apache VH13-011-0377
46. Sani (VRL-10954) - Tornado von Twinklewood xx VH15-006-0010
47. HM (VRL-00096) - Odilia Spider
48. alhippa (VRL-00064) - Lumivuon Alyë VH14-023-0199
49. kuristaja (VRL-04374) - Trze Kalyazin VH14-101-0011
50. Jannica (VRL-04799) - A.D. Ewa's Dianne VH14-053-0143

Luokka 6, CIC3 50/50
1. Amanda (VRL-10878) - Scholastique de Vallée
2. Ronya (VRL-06725) - Caral Eritrea
3. HM (VRL-00096) - Kiymet Nihan
4. HM (VRL-00096) - Indestructible xx
5. Julle (VRL-12892) - Fairytale Need Us Love VH13-006-0140
6. HM (VRL-00096) - China Syndrome xx
7. Lashrael (VRL-12379) - Gildor VH14-044-0468
8. Lashrael (VRL-12379) - Pendor VH14-077-0049
9. Pierre (VRL-10531) - Strix Eyelet xx VH14-006-0405
10. Iida (VRL-12644) - Cynthia from Casque VH15-012-0078
11. Lashrael (VRL-12379) - Arnirmere
12. Helo (VRL-13822) - Miss Atomic Bomb VH15-121-0003
13. Sani (VRL-10954) - Glückliche Adventurer VH14-141-0007
14. Amanda (VRL-10878) - Maxime de Vallée
15. Lashrael (VRL-12379) - Airysmere VH15-015-0002
16. kuristaja (VRL-04374) - Inderpal Mani VH14-050-0025
17. Zael (VRL-13888) - Celzip X
18. Ireth (VRL-03777) - Escalda VH12-153-0001
19. Lashrael (VRL-12379) - Gojamere VH15-015-0001
20. Julle (VRL-12892) - Alchemist Memories in Shadows VH13-033-0040
21. Zael (VRL-13888) - Breezeblocks X
22. Iida (VRL-12644) - Espiritt VH15-012-0069
23. kuristaja (VRL-04374) - Oldsfell's New Hope VH14-209-0084
24. Amanda (VRL-10878) - Deznera de Vallée
25. Pierre (VRL-10531) - Upper Becker Peak
26. HM (VRL-00096) - Midas Touch
27. Sani (VRL-10954) - Leonardo von Gateaway VH14-021-0533
28. Sani (VRL-10954) - Lapland's Niova VH14-043-0098
29. Pierre (VRL-10531) - Yereven
30. Sani (VRL-10954) - Trze Artem VH14-123-0005
31. Amanda (VRL-10878) - Charoum
32. kuristaja (VRL-04374) - Personal Jesus von Radon VH04-048-4302
33. Ireth (VRL-03777) - Dunkel's Blade VH01-077-8854
34. Helo (VRL-13822) - Hurricane Venus VH15-031-0062
35. Ronya (VRL-06725) - Encoriallo
36. Helo (VRL-13822) - Monster's Roar
37. Ireth (VRL-03777) - Estencia VH11-153-0005
38. Antsu (VRL-09509) - Full Of Hope VH15-012-0028
39. Pierre (VRL-10531) - Athabasca
40. alhippa (VRL-00064) - Welbevinden
41. Ronya (VRL-06725) - Emporium Ares
42. HM (VRL-00096) - Le Zéro Zéro
43. Sani (VRL-10954) - Dorothée de Vallée
44. alhippa (VRL-00064) - Monopolie VH14-012-0368
45. Jannica (VRL-04799) - Late VH11-031-0550
46. Amanda (VRL-10878) - Camerdan de Vallée
47. Pierre (VRL-10531) - Nowitna
48. Zael (VRL-13888) - Saw Fender
49. kuristaja (VRL-04374) - Trze Larisa VH14-123-0002
50. Ireth (VRL-03777) - Esplanada VH06-099-7502

Palaa edelliselle sivulle  |  Sivun alkuun

Ulkoasu © Milja  |  Taustakuva © The Inspiration Gallery